Informace pro rodiče ze třídy modrý šnek

Vážení rodiče,

z důvodu kontaktu Vašeho dítěte s pozitivní osobou (3. 1. 2022) je mu nařízena karanténa. Informace o délce karantény a možnost sebetrasování obdržíte prostřednictvím sms. Systém Chytré karantény nabízí možnost sebetrasování, jehož použití významně urychluje např. vystavení žádanky na test. Je však nutné ho řádně vyplnit – především PSČ a Prahu s číslem, tak aby byl schopen provést ověření v registru adres. Zároveň prosíme o kontrolu celého jména. Opět z důvodu ověření v registru pojišťovny.

Karanténa je nařízena 14 dnů od posledního kontaktu a lze ji ukončit nejdříve 7. den karantény v případě, že osoba absolvuje 5. – 7. den odběr PCR testu s negativním výsledkem. Den kontaktu je den nula, v případě negativního výsledku mohou děti nejdříve 8. den do školy.

V případě, že osoba v průběhu nařízených karanténních opatření nepodstoupí RT-PCR test, ukončí se karanténní opatření této osobě po 14 dnech od posledního kontaktu s pozitivně testovanou osobou.

V nejbližší době budete kontaktováni také trasovacím centrem (pokud nevyplníte sebetrasovací formulář), které s Vámi případně provede trasování a vyplní žádanku na PCR test. O tu můžete také požádat pediatra.

S pozdravem,

Bc. KRISTÝNA PEKÁRKOVÁ

REFERENT PRO OCHRANU A PODPORU VEŘEJNÉHO ZDRAVÍ ODDĚLENÍ HYGIENY DĚTÍ  A MLADISTVÝCH

POBOČEK ZÁPAD, SEVEROZÁPAD A SEVER