Informace pro rodiče ze tříhy broučků

Vážení rodiče,

v úterý 18. 1. 2022 byly děti v kontaktu s CIVID pozitivním.
Karanténa je do neděle 23. 1. 2022 včetně. V pondělí mohou děti opět přijít.

Přikládám informaci z hygienické stanice:

Vážení rodiče,

z důvodu kontaktu Vašeho dítěte s pozitivní osobou je mu nařízena karanténa. Karanténa je nařízena na dobu minimálně 5 dnů od data kontaktu s pozitivní osobou. Karanténa je nařízena dle metodického pokynu Ministerstva zdravotnictví č. j.: MZDR 37994/2021-6/OVZ ze dne 14. 1. 2022, platné od 17. 1. 2022. Den kontaktu je dnem „0“, ukončení karantény je bez PCR testu, a to v případě, že poslední dva dny před koncem nevykazuje osoba příznaky onemocnění COVID-19. V případě, že se objeví příznaky v době karantény a dalších 14 dnech, je osoba povinna absolvovat PCR test. Po návratu do školky je doporučeno všem dalších 5 dní nosit respirátor. Výjimku mají děti do 6 let.

Dle výše uvedeného metodického pokynu nejsou stanoveny výjimky pro nařízení karanténních opatření. Tedy, karanténa se týká všech osob, které byly v rizikovém kontaktu (neočkované, očkované, po prodělaném onemocnění). Karanténu nelze zkrátit PCR testem. 

REFERENT PRO OCHRANU A PODPORU VEŘEJNÉHO ZDRAVÍ ODDĚLENÍ HYGIENY DĚTÍ  A MLADISTVÝCH POBOČEK ZÁPAD, SEVEROZÁPAD A SEVER