Prodloužení karanténních opatření pro oranžovou kytičku

 

Vážení rodiče a zákonní zástupci dětí z oranžové kytičky,

předává informaci z krajské hygienické stanice:

dne 8. 2. a 9. 2.  2021 byly/byli v kontaktu děti/zaměstnanci Vaší školy s osobou, která je Covid pozitivní. Epidemiologickým šetřením byly u Vámi sdělených kontaktů shledány důvody pro karanténní opatření do 18. 2. a 19. 2. 2021 (dle posledního dne rizikového kontaktu).

Z důvodu nově zjištěné pozitivně testované osoby v kolektivu mateřské školy, která byla přítomna ve škole ještě dne 11. 2. 2021, byly epidemiologickým šetřením u Vámi zaslaných kontaktů shledány důvody pro prodloužení karanténních opatření do 21. 2. 2021 (dle posledního dne rizikového kontaktu).

Z důvodu nově zjištěného případu Covid-19 v kolektivu je tedy potřeba dodržovat domácí karanténu do 21. 2. 2021 a znovu absolvovat odběr – vyšetření  výtěr z krku a z nosu (RT-PCR test na přítomnost viru SARS-CoV-2) v rozmezí 5. až 7. dne od posledního kontaktu s pozitivně testovanou osobou, nejpozději však do 10.

Prosím Vás o předání této informace zákonným zástupcům dětí a zaměstnancům, které jste opakovaně uvedla jako rizikový kontakt.

Děkuji za spolupráci.

S pozdravem

Ing. ZUZANA DOSTÁLOVÁ

ODBORNÝ RADA ODDĚLENÍ HYGIENY DĚTÍ A MLADISTVÝCH

POBOČEK ZÁPAD, SEVEROZÁPAD A SEVERá

dne 8. 2. a 9. 2.  2021 byly/byli v kontaktu děti/zaměstnanci Vaší školy s osobou, která je Covid pozitivní. Epidemiologickým šetřením byly u Vámi sdělených kontaktů shledány důvody pro karanténní opatření do 18. 2. a 19. 2. 2021 (dle posledního dne rizikového kontaktu).

Z důvodu nově zjištěné pozitivně testované osoby v kolektivu mateřské školy, která byla přítomna ve škole ještě dne 11. 2. 2021, byly epidemiologickým šetřením u Vámi zaslaných kontaktů shledány důvody pro prodloužení karanténních opatření do 21. 2. 2021 (dle posledního dne rizikového kontaktu).

Z důvodu nově zjištěného případu Covid-19 v kolektivu je tedy potřeba dodržovat domácí karanténu do 21. 2. 2021 a znovu absolvovat odběr – vyšetření  výtěr z krku a z nosu (RT-PCR test na přítomnost viru SARS-CoV-2) v rozmezí 5. až 7. dne od posledního kontaktu s pozitivně testovanou osobou, nejpozději však do 10.

Prosím Vás o předání této informace zákonným zástupcům dětí a zaměstnancům, které jste opakovaně uvedla jako rizikový kontakt.

Děkuji za spolupráci.

S pozdravem

Ing. ZUZANA DOSTÁLOVÁ

ODBORNÝ RADA ODDĚLENÍ HYGIENY DĚTÍ A MLADISTVÝCH

POBOČEK ZÁPAD, SEVEROZÁPAD A SEVER